Блог

Альтернатива та кемікс - найкращий винахід Пітера Шлюмбома

В останні десятиліття особливої популярності набули альтернативні методи приготування кави, або ви ще часто можете зустріти назву brew.

Але що ж таке альтернатива або brew?

Альтернатива – стала подихом свіжого повітря у світі кави. Кемікс, пуровер, аеропрес, сифон – це лише найбільш відомі brew методи, які дали початок та основу для появи brew-барів – новий формат кавових закладів.

Сьогодні кава – це не лише популярний, але й при розумному споживанні корисний та дуже смачний напій, а brew методи дозволили ще краще розкрити каву, та показати все багатство її смаку та аромату. Кавова культура  кожним роком піднімається на новий рівень, а нові методи приготування цього дивовижного напою лише пришвидшують та покращують цей розвиток. Сьогодні каву сміливо можна назвати «центром» людських стосунків, а також вона посідає важливе місце в житті сучасної людини, адже більшість із нас уже не уявляє свого ранку без філіжанки ароматної та запашної кави.

Кілька десятків років тому альтернативні методи приготування кави здійснили справжній був у світі і не дарма. Свою популярність вони завдячують простоті та легкості приготування, адже кожен при бажанні може навчитись і стати справжнім майстром у приготуванні кави, якою зможе насолоджуватись сам, та частувати рідних та друзів.

З початку 2010 року ринок споживачів кави росте і одним з найактуальніших трендів стають альтернативні методи приготування кави. Старі заклади змінюються та вдосконалюються і появляється все більше нових форматів кавових закладів. Все більше уваги починають приділяти не просто каві, як напою – кава стає чимось особливим. Сьогодні багато зусиль докладається для вирощення найкращих врожаїв. Створено безліч асоціацій, основним завданням яких, є прослідковувати шлях, який проходить кава від плантації і до кінцевого споживача. Такий стрімкий розвиток підніс на новий рівень професію баріста – людей, які професійно займаються приготування кави. Для справжніх баріста – кава це не лише робота – це їхнє хобі, а її приготування – це процес, який вимагає безліч знай та постійного вдосконалення. Свої вміння та професіоналізм кращі баріста мають можливість продемонструвати на Чемпіонатах баріста, які проводяться щорічно, і участь в яких беруть понад півсотні країн світу.

А тепер повернемось до альтернативних методів приготування кави. Сьогодні поговоримо про кемікс, який з початку 2000-х  років отримав сплеск популярності. Але сам кемікс став відомий світу ще задовго до того. Творцем кемкса став німецький хімік та винахідник Пітер Шлюмбом.

Пітер Шлюмбом

Протягом свого життя Шлюмбом запатентував понад 300 різних пристроїв, 20 з цих "Beautilities", як їх називав Шлюмбом, виставлені в якості експонатів в Музеї сучасного мистецтва (МОМА) в Нью Йорку. В цю колекцію входить і всіма нами улюблений кемікс.

Зліва, МОМА брошура "Корисні об'єкти під час війни", і справа, коротка інструкція, яка пояснює процес підготовки Chemex, з 1943.

Шлюмбом мав на меті створити не лише пристрій, який дозволить легко та просто приготувати смачну каву. Його метою було створити продукт, який буде елегантним та матиме естетичний вигляд, адже на той час на ринку уже була популярною компанія Меліта. Хоча продукція меліти чудово підходила для приготування кави, Шлюмбом вважав, що їй не хватає сексуальності та прекрасних форм, які він зумів втілити у своєму творінні.

Кемікс по суті є ємністю спроектованою так, щоб з допомогою паперового фільтра, намеленої кави та гарячої води можна було приготувати смачний напій. Круговий фільтр складається та розміщається у верхній частині колби. В своїх перших моделях Шлюмбом перев’язав животик кемікс своєрідним дерев’яним корсетом, для того, щоб його було зручно тримати.

«Це один з найпростіших способів приготування кави» Шарк Сенека.

Слова, які були сказані ще дуже давно, але підтвердженні протягом років.

Хоча в нас кемікс став популярним лише недавно, він уже давно заполонив серця багатьох людей світу.

Так наприклад, вам відомо, що улюбленим напоєм Джеймса Бонда був не мартіні з горілкою, а кава з кемікс? Якщо ви не вірите, то уважно перегляньте ще раз серію «Із Росії з Любов’ю»!

А ще, мабуть багато із вас свого часу дивився «Друзів» (можливо вам навіть захочеться подивитись їх тепер знову!). Так от, кемікс періодично появлявся в деяких кадрах протягом серіалу.

Джої з кеміксом на кухні у Моніки

Слід дати належне та подякувати Шлюмбому за його винахід, без якого зараз більшість із нас не уявляє свого життя!

Шлюмбом і деякі з його винаходів в журналі «Життя»

3 КОМЕНТАРІ(В)

Вячеслав
21.03.2017
Стільки помилок в тексті, не дочитав.
Ірина Січкар
16.11.2015
«Чендлер з кеміксом на кухні у Моніки». Це Джоі.
Ірина Січкар
16.11.2015
«Чендлер з кеміксом на кухні у Моніки». Це Джоі.

Залишити коментар

відправити коментар