Блог

Каскара або кавовий чай

З іспанської «каскара» перекладають як лушпиння. Її отримують під час обробки кавової ягоди, коли зерно відділяють від шкірки та м’якоті. В результаті з відділеної ягідної оболонки (шкірки) і роблять каскару, висушуючи її на африканських ліжках протягом декількох днів. Щопівгодини лушпиння перемішують, перевертають та рівномірно перерозподіляють, вночі та під час дощу його обов’язково накривають, тобто воно потребує цілобового піклування.

 Цей напій п’ють сім’ї та місцеве населення у країнах, де вирощують кавові дерева. Часто для родини фермерів все вирощене зерно передбачене тільки для експорту, а каскара дуже смачна альтернатива бодрящій філіжанці кави. В Ефіопії та Ємені оболонки ягід висушували та пили ще задовго до обсмажування кави.

Цього року пропонуємо в Світі Кави спробувати напій каскару, ягідну шкірку якого висушували в Гондурасі в районі Санта Барбара і яку збирали на висоті 1411 м над рівнем моря.

Каскара дуже багата поживними речовинами: білки, фруктоза, антиоксиданти,мінерали. Якщо вам не можна кави, але потрібно відкрити друге дихання— цей напій є ідеальним варіантом. Дуже добре засвоюється шлунком, має енергійну дію. Смак її приємний і збалансований, з нотками шипшини, бергамоту, ожини, ізюму.

Приготування:

5 г на 165 мл.

Температура води: 90-92 градуси.

Настоюємо 3 хвилини.

100 г каскари достатньо на більше ніж 20 запарювань, бо ж одну заварку можна заливати гарячою водою до трьох разів.

Можна залити холодною водою і настоювати в холодильнику 24 години. Додайте за бажанням лід, ягоди, лимон або апельсин. Влітку цей напій прохолодить вас і втамує спрагу.

0 КОМЕНТАРІ(В)

Залишити коментар

відправити коментар